Böyük Qafqazın ərazisindən axan Katexçay-Qəbizdərə məntəqəsində suyun səviyyəsi 1 sm artmış, Qarasuçay-Zərdabda 10 sm azalmış, Əyriçay-Ağyazı və Qudiyalçay-Qımılda isə suyun səviyyəsi dəyişməmişdir.
Kiçik Qafqazın ərazisindən axan Zəyəmçay-Ağbaşlar məntəqəsində suyun səviyyəsi 2 sm artmış, Əsrikçay-Əsrikcırdaxanda 1 sm, Gəncəçay-Zurnabad və Kürəkçay-Toğana məntəqələrində isə suyun səviyyəsi dəyişməmişdir.
Qarabağ və Şərqi Zəngəzur bölgəsindən axan Tərtərçay-Vəng məntəqəsində suyun səviyyəsi 3 sm, Tutqunçay-Comərd və Tərtərçay-Kəlbəcərdə 2 sm artmış, Həkəriçay-Balasoltanlı və Bəsitçay-Rəzdərədə 1 sm, Zabuxçay-Bozlu vəQuruçay-Böyük Tağlarda 2 sm, Bərgüşadçay-Əliquluuşağıda 6 sm azalmışdır.
Naxçıvan MR ərazisindən axan Naxçıvançay-Qarababa, Ordubadçay-Nüsnüs, Gilançay-Nürgüt, Əlincəçay-Ərəfsə və Vənədçay-Dırnıs məntəqələrində suyun səviyyəsi dəyişməmişdir.
Lənkəran-Astara bölgəsindən axan Lənkərançay-Sifidor məntəqəsində suyun səviyyəsi 5 sm, Təngərüdçay-Vaqoda isə 2 sm artmışdır.
Kür-Qıraqkəsəmən məntəqəsində suyun səviyyəsi 5 sm azalma və su sərfi 205 m3/s qeydə alınmışdır ki, bu da ongünlük normanın 106 %-ni təşkil edir.
Qanıx-Cəlayir məntəqəsində suyun səviyyəsi 2 sm azalmışvə su sərfi 83,0 m3/s qeydə alınmışdır ki, bu da ongünlük normanın 109 %-ni təşkil edir.
Kür çayının aşağı axınında vəziyyət
Kür-Salyan məntəqəsində suyun səviyyəsində 2 sm, Kür-Şirvanda 28 sm, Kür-Mənsəbdə isə 4 sm artım qeydə alınmışdır.
Naxçıvan MR ərazisindən axan Naxçıvançay-Qarababa, Ordubadçay-Nüsnüs, Gilançay-Nürgüt, Əlincəçay-Ərəfsə, Vənədçay-Dırnıs məntəqəsində suyun səviyyəsi məntəqələrində suyun səviyyəsi dəyişməmişdir.
Kür-Qıraqkəsəmən məntəqəsində suyun səviyyəsi 2 sm azalmış və su sərfi 187 m3/s qeydə alınmışdır ki, bu da ongünlük normanın 109 %-ni təşkil edir.
Kür-Qıraqkəsəmən məntəqəsində suyun səviyyəsi 7 sm artmış və su sərfi 240 m3/s qeydə alınmışdır ki, bu da ongünlük normanın 145 %-ni təşkil edir.